Rychlé půjčky do 10 minut
Půjčky do 10 minut Nástrahy půjček Půjčky v ČR Na co si dát pozor Desatero pro půjčky Parametry půjčky Nebankovní společnosti
Upozornění: Tento článek byl zveřejněn v minulosti a publikované informace již nemusí korespondovat se současnou právní úpravou v oblasti spotřebitelských úvěrů.
Vaši situaci s bydlením Vám pomůže vyřešit půjčka na bydlení

Strašák jménem exekuce

16.9.2014

Co to vlastně exekuce je ví nejspíše každý, i když jenom obecně. Jedná se vykonavatelný nástroj, když není zaplacen nějaký dluh. Většina lidí si myslí, že jde pouze o zabavení majetku, ale druhy exekuce jsou různé. Kromě již zmiňovaného způsobu zabavování může být exekuce provedena formou přikázáním pohledávky na účtu nebo i srážkou ze mzdy a jiných příjmů.

Průběh exekuce

Pokud k exekuci dojde formou zabavení majetku, často se stává, že o exekuci vás nikdo neinformuje. Jednoho rána u vás tedy může někdo zazvonit a začít lepit nálepky po všem cenném ve vašem bytě. Samozřejmě vám exekutor nemůže zabavit všechno, pokud dlužíte například 18 000Kč, exekutor má nárok na zabavení majetku pouze v hodnotě dlužné částky. Je ovšem důležité podotknout, že pokud máte televizi za 10 000Kč, exekutor jí může ohodnotit částkou 2000Kč. Toto je celkem běžný postup, takže místo tří věcí přijdete třeba o osm.

Jak se exekuci vyhnout

Řešení, jak se do exekuce nedostat se dá říct dvěma slovy – nepůjčujte si! Samozřejmě, kdo si v dnešní době nepůjčuje. Je prostě důležité dávat si pozor na splátky, pokud nestíháte splatit včas, je dobré se s poskytovatelem půjčky domluvit nebo ho alespoň informovat o vaší situaci a splátku o pár dní odložit. S vřelým přístupem jde všechno líp. Pokud ale něco dlužíte delší dobu a nesplácíte správně, exekuce se u vás bohužel může objevit.

Rada tedy zní: splácejte včas a správně, ohlídejte si všechny splátky, jestli jste na nějakou nezapomněli a podobně. Pokud za nějakou půjčku ručíte a půjčka není řádně splácena, tak vás exekuce může potkat také. I na tohle je tedy dobré dávat si pozor.
Související texty:

Jak sestavit rozpočet?Půjčka na exekuci jako nejlepší řešení?Zkroťte své dluhy a držte je pod kontrolouSMS půjčky jednoduše - i na složenkuDávejte si pozor na rizikové úvěryKalkulačka konsolidace půjčekJak se zbavit dluhu?SMS půjčka bez registračního poplatkuInformace o rychlé půjčce před výplatouSMS půjčka ihned na bankovní účetPoptávka půjček onlineRychlé půjčky bez doložení příjmůSMS půjčky do 15 minutOnline žádost

Jak probíhá exekuceCo je směnka a její náležitosti


Související informace:

Informace o Půjčce bez doložení příjmů naleznete zde na této stránce. Vše si v klidu přečtěte z pohodlí Vašeho obývacího pokoje.

© 2014 Půjčky-do-10-minut.cz - Všechna práva vyhrazena.

Tyto stránky jsou pouze informativní. Provozovatel webu není zprostředkovatelem ani poskytovatelem úvěrů ve smyslu zák. 257/2016 Sb.