Rychlé půjčky do 10 minut
Půjčky do 10 minut Nástrahy půjček Půjčky v ČR Na co si dát pozor Desatero pro půjčky Parametry půjčky Nebankovní společnosti
Upozornění: Tento článek byl zveřejněn v minulosti a publikované informace již nemusí korespondovat se současnou právní úpravou v oblasti spotřebitelských úvěrů.
Vaši situaci s bydlením Vám pomůže vyřešit půjčka na bydlení

Desatero půjček

28.3.2014

Půjčky jsou dnes poměrně běžnou záležitostí a nabídky bankovních i nebankovních společností nás doslova bombardují ze všech stran. Půjčit si peníze je velmi jednoduché - ať už se jedná o klasickou půjčku "na ruku", nebo o kreditní kartu, kontokorent nebo třeba hypotéku.

Půjčka v sobě skrývá také menší či větší rizika a podpisem smlouvy o půjčce se zavazujeme věřiteli k plnění podmínek smlouvy. Abychom se vyvarovali možným problémům a předešli nepříjemným situacím, musíme dodržovat nekolik základních pravidel. Vybrali jsme deset nejdůležitějších.

Než začnete hladat vhodnou půjčku, rozmyslete si, zda půjčka je opravdu to, co vyřeší Vaši situaci.

1. Důkladně čtěte to, co podepisujete. Základem půjčky je smlouva o půjčce a podpisem této smlouvy se zavazujete k tomu, co je v půjče uvedeno. Včetně všech případných sankcí a dodatečných poplatků

2. Pokud je to možné, upřednostňujte účelovou půjčku. Účelové půjčky - například na auto, na bydlení - bývají levnější než půjčky neúčelové.

3. Vybírejte si z více půjček. Neberte hned první nabídku, důkladně si porovnějte několik půjček a srovnějte jejich parametry.

4. Srovnávejte RPSN, ne úrok. RPSN vypovídá o ceně půjčky daleko více než údaj o úroku.

5. Informujte se, za je potřeba ručení - ať už ručitelem, nebo nemovitostí či jiným majetkem.

6. V případě ručení Vašim majetkem důkladně zvažte, co dáváte do zástavy a zda cena zástavy odpovídá ceně půjčky. Je zbytečné riziko dávat do zástavy kvůli půjčce 150 000,- dům v hodnotě 2 miliony.

7. Dejte přednost bankovním půjčkám před nebankovními. Banky nabízejí levnější půjčky, nevýhodou je, že si své klienty důkladněji prověřují.

8. Obracejte se pouze na známé a renomované společnosti. Pokud si musíte půjčit od nebankovní společnosti, reagujte na nabídky půjček u těch, které jsou dobře známé a spolehlivé. Vyhýbejte se neznámým společnostem nebo soukromým investorům.

9. Spočítejte si své měsíční příjmy a výdaje a rozmyslete si, zda budete schopni splátky řádně spláce. Počítejte také s jistou finanční rezervou na nečekané výdaje.

10. Pozor na poplatky předem. Solidní společnosti zpravidla poplatky předem nevyžadují. Poplatky předem mohou být známkou nečestného jednání - mnozí podvodníci chtějí poplatek předem (napřiklad i prosgřednictvím volání na předražené linky 0900), ale žádnou půjčku Vám nedají.
Související texty:

Jak sestavit rozpočet?Půjčka na exekuci jako nejlepší řešení?Zkroťte své dluhy a držte je pod kontrolouSMS půjčky jednoduše - i na složenkuDávejte si pozor na rizikové úvěryKalkulačka konsolidace půjčekJak se zbavit dluhu?SMS půjčka bez registračního poplatkuInformace o rychlé půjčce před výplatouSMS půjčka ihned na bankovní účetPoptávka půjček onlineRychlé půjčky bez doložení příjmůSMS půjčky do 15 minutOnline žádost

Jak probíhá exekuceCo je směnka a její náležitosti


Související informace:

Další informace o tématu půjčky do 10 minut jsou pro Vás dostupné na stránkách Maxi-Půjčky.cz.
Informace o Půjčce bez doložení příjmů naleznete zde na této stránce. Vše si v klidu přečtěte z pohodlí Vašeho obývacího pokoje.

© 2014 Půjčky-do-10-minut.cz - Všechna práva vyhrazena.

Tyto stránky jsou pouze informativní. Provozovatel webu není zprostředkovatelem ani poskytovatelem úvěrů ve smyslu zák. 257/2016 Sb.