Rychlé půjčky do 10 minut
Půjčky do 10 minut Nástrahy půjček Půjčky v ČR Na co si dát pozor Desatero pro půjčky Parametry půjčky Nebankovní společnosti
Upozornění: Tento článek byl zveřejněn v minulosti a publikované informace již nemusí korespondovat se současnou právní úpravou v oblasti spotřebitelských úvěrů.
Vaši situaci s bydlením Vám pomůže vyřešit půjčka na bydlení

Vyhněte se rizikovým úvěrům

16.12.2013

Jakmile se rozhodnete, že je potřeba vzít si půjčku, je na místě velká opatrnost. Kromě půjček od seriózních společností jsou na trhu i ty rizikové nebo podvodné. Jak se vyvarovat chybám a nevýhodným nabídkám?

Pečlivě vybírejte poskytovatele

Jednou z nejdůležitějších věcí je vybrat si dobře poskytovatele půjčky. Pokud možno vsaďte na bankovní úvěr, pokud ale na něj nedosáhnete, jsou zde nebankovní společnosti. Soukromí poskytovatelé by měli být až poslední možností. Je zde totiž vysoké riziko podvodu. Oslovte více společností, nejlépe těch, které už na českém trhu fungují delší dobu a jsou na ně kladné ohlasy. (Některé z prověřených společností najdete na webu SMS-Půjčka-Hned.cz) Nevolejte na placené linky a nikdy nic dopředu neplaťte.


Nepodléhejte nátlaku

Vekou chybou je podlehnout nátlaku neseriózního poskytovatele a podepsat něco, o čem nejste úplně přesvědčeni, že je pro vás výhodné a co jste nestihli řádně prostudovat. Na pročtení smlouvy si vezměte dost času a měli byste všem částem dobře rozumět. Nezapomeňte na poznámky pod čarou nebo texty psané drobným písmem, zde se skrývají největší záludnosti. Poctivá společnost na vás nátlak vyvíjet nebude a dostanete čas na rozmyšlenou nebo poradu s právníkem. Rozhodně si nepůjčujte bez smlouvy. Pokud podepisujete směnku, musíte si být jisti, že zaplatit zvládnete, jinak velmi snadno přijdete o svůj majetek.

Půjčte si jen nezbytně nutnou částku

Snažte se nepodlehnout zdánlivě výhodným nabídkám půjček, které vám poskytnou peníze ihned, na cokoliv. Půjčte si jen tolik, kolik je opravdu nezbytně nutné. Mnoho věcí je možno oželet, a pořídíte si je, až zkrátka na ně budete mít. Po uhrazení splátky by vám vždy mělo zbýt dost peněz na běžný provoz domácnosti. Nepůjčujte si na elektroniku nebo módní věci, které opravdu nezbytně nepotřebujete.

Buďte zodpovědní

Půjčku splácejte včas, ve stanoveném termínu i výši. Pokud budete mít jakýkoliv problém se splácením, kontaktujte věřitele a domluvte s ním jiný splátkový kalendář. Neberte si více půjček najednou. Pokud se octnete v tíživé situaci, nebojte se pořádat o odbornou radu, existují i poradny, ve kterých nebudete nic platit.


Související texty:

Jak sestavit rozpočet?Půjčka na exekuci jako nejlepší řešení?Zkroťte své dluhy a držte je pod kontrolouSMS půjčky jednoduše - i na složenkuDávejte si pozor na rizikové úvěryKalkulačka konsolidace půjčekJak se zbavit dluhu?SMS půjčka bez registračního poplatkuInformace o rychlé půjčce před výplatouSMS půjčka ihned na bankovní účetPoptávka půjček onlineRychlé půjčky bez doložení příjmůSMS půjčky do 15 minutOnline žádost

Jak probíhá exekuceCo je směnka a její náležitosti


Související informace:

Informace o Půjčce bez doložení příjmů naleznete zde na této stránce. Vše si v klidu přečtěte z pohodlí Vašeho obývacího pokoje.

© 2014 Půjčky-do-10-minut.cz - Všechna práva vyhrazena.

Tyto stránky jsou pouze informativní. Provozovatel webu není zprostředkovatelem ani poskytovatelem úvěrů ve smyslu zák. 257/2016 Sb.