Rychlé půjčky do 10 minut
Půjčky do 10 minut Nástrahy půjček Půjčky v ČR Na co si dát pozor Desatero pro půjčky Parametry půjčky Nebankovní společnosti
Upozornění: Tento článek byl zveřejněn v minulosti a publikované informace již nemusí korespondovat se současnou právní úpravou v oblasti spotřebitelských úvěrů.
Vaši situaci s bydlením Vám pomůže vyřešit půjčka na bydlení

Nástrahy půjček a jak se jim vyhnout

4.2.2014

Když si chceme půjčit peníze, nebo když naopak někomu půjčujeme, neměli bychom celou záležitost brát na lehkou váhu a měli bychom pamatovat na vše, co se může přihodit a být na to připraveni. Výrazem "měli bychom být připraveni" je myšleno zejména to, že tyto nenadálé situace budou ošetřeny ve smlouvě o půjčce. Ta by měla být uzavřena písemně a to vždy, když si dva lidé nebo společnosti půjčují peníze.

I když občanský zákonník nevyžaduje písemnou smlouvu - teoreticky můžeme uzavřít smlouvu ústně před svědky - je lepší pro obě strany, aby smlouva písemná byla. Předejde se tak mnoha případným pozdějším nedorozuměním a problémům.

Bankovní i nebankovní společnosti nám smlouvu o půjčce k podpisu dají vždy, a měli by to dělat i soukromé osoby, od kterých si půjčujeme. Písemná smlouva o půjčce by měla být samozřejmostí i v případě, že si půjčují peníze dva rodinní příslušníci nebo dobří prátelé. Bohužel to tak bývá, že v rámci rodiny se na to zapomíná, nebo to lidé nepovažují za důležité a o to horší pak bývají následky.

Smlouvu o půjčce čtěte důkladně

Samotná písemná smlouva nám ale bezproblémové půjčování nezajistí - je samozřejmě důležité, co je v ní napsáno.

Každá smlouva musí mít právní náležitosti, neměly by chybět údaje o tom, kdo půjčuje komu, jakou částku, na jak dlouho, kdy a jakým způsobem má být částka splacena, jaký je úrok nebo poplatek za půjčení peněz a jaké jsou sankce za opožděnou platbu.

Pozor na drobné písmo

Dále se ve smlouvě vyskytují různé dodatky a dodatečné podmínky, které si obě strany mohou stanovit. Pokud se chystáte podepsat smlouvu již připravenou, což je většina případů, kdy si půjčujete u bank nebo nebankovních společností, dávejte pozor zejména na části psané drobným písmem.

Tak se některé vypočítavé společnosti snaží ukrýt ty největší záludnosti - různé dodatečné poplatky, sankce a podobně, na které Vás při uzavírání smlouvy obchodník třeba ani neupozorní.

Před podpisem smlouvy se ujistěte, že jste schopni splácet půjčku v souladu se smlouvou. Zvažte své finanční možnosti a připravte si plán na splácení dluhu. Vytvořte si rozpočet, tím si ujasníte, kde nejvíce utrácíte a kde můžeme ušetřit. Díky rozpočtu můžete lépe plánovat své finance a snížit riziko zadlužení.


Náš tip: Vozidlo je možné odhlásit z registru vozidel podle zákona dvěma způsoby: vyřazení (dočasné) a zánik vozidla (trvalý). Vyřadit je možné vůz při zániku povinného ručení, po odcizení vozu nebo na vlastní žádost. Zánik vozidla nastává v momentě, kdy je vůz či autovrak zrušen, k žádosti je zde nutné přiložit doklad o ekologické likvidaci. V tomto případě si nelze ponechat části vozu na náhradní díly.
Související texty:

Jak sestavit rozpočet?Půjčka na exekuci jako nejlepší řešení?Zkroťte své dluhy a držte je pod kontrolouSMS půjčky jednoduše - i na složenkuDávejte si pozor na rizikové úvěryKalkulačka konsolidace půjčekJak se zbavit dluhu?SMS půjčka bez registračního poplatkuInformace o rychlé půjčce před výplatouSMS půjčka ihned na bankovní účetPoptávka půjček onlineRychlé půjčky bez doložení příjmůSMS půjčky do 15 minutOnline žádost

Jak probíhá exekuceCo je směnka a její náležitosti


Související informace:

Další informace o tématu půjčky do 15 minut jsou pro Vás dostupné na stránkách Maxi-Půjčky.cz.
Informace o Půjčce bez doložení příjmů naleznete zde na této stránce. Vše si v klidu přečtěte z pohodlí Vašeho obývacího pokoje.

© 2014 Půjčky-do-10-minut.cz - Všechna práva vyhrazena.

Tyto stránky jsou pouze informativní. Provozovatel webu není zprostředkovatelem ani poskytovatelem úvěrů ve smyslu zák. 257/2016 Sb.