Rychlé půjčky do 10 minut
Půjčky do 10 minut Nástrahy půjček Půjčky v ČR Na co si dát pozor Desatero pro půjčky Parametry půjčky Nebankovní společnosti
Upozornění: Tento článek byl zveřejněn v minulosti a publikované informace již nemusí korespondovat se současnou právní úpravou v oblasti spotřebitelských úvěrů.
Vaši situaci s bydlením Vám pomůže vyřešit půjčka na bydlení

Půjčka na exekuci jako nejlepší řešení?

21.3.2019

Když se člověk dostane do exekuce, přemýšlí, co udělat, aby se jí vyhnul. Řešení nabízejí některé nebankovní společnosti, které přinášejí lidem v exekuci půjčku. Jenže dalším zadlužováním si naděláte na problémy. Sice vám to pomůže oddálit exekuci, ale vaše dluhy tím nezmizí. Co byste měli vědět o půjčce na exekuci, než podepíšete další úvěrovou smlouvu?

Půjčka na exekuci: ano či ne?

Dlužníci v exekuci považují tuto půjčku za spásné řešení. Ve skutečnosti tím pouze utíkají před svými dluhy, které by měli řešit jinou cestou. Ať už prodejem majetku, domluvou s věřiteli nebo vyhlášením insolvence. Některé nebankovní společnosti se vás snaží přesvědčit o tom, že se půjčkou na exekuci vyplatíte a bude po problémech. Ve skutečnosti tím vaše dluhy jenom vzrostou a budete i nadále v tíživé finanční situaci. Mějte také na paměti, že žádná společnost vám nepůjčí za slušný úrok ve chvíli, kdy je na vás uvaleno exekuční řízení. Tuto půjčku nabízejí pouze soukromí investoři nebo pochybné společnosti.

Jak z exekuce ven?

Půjčka na exekuci tedy není vhodným řešením, protože nikdy nezískáte výhodné podmínky. Zkuste požádat o peníze svou rodinu nebo přátele a nezapomeňte s nimi sepsat smlouvu. Tím zvyšujete jejich důvěru, že dostanou své peníze zpět. V případě, že nemáte možnost si u rodiny půjčit, komunikujte s věřiteli nebo rovnou vyhledejte exekutora a domluvte se s ním na splátkovém kalendáři, aby nedošlo k zabavení majetku.

Přistupte raději k oddlužení

Zmínili jsme se o možnosti insolvence neboli tzv. osobním bankrotu. Díky insolvenci bude proti vám zastaveno exekuční řízení a nebudete dále roztáčet dluhovou spirálu. Návrh na oddlužení vám zpracovává akreditovaný odborník. Krajský soud návrh vyhodnotí, provede přezkumné řízení a svolá schůzi věřitelů. Poté krajský soud návrh na vyhlášení insolvence schválí či zamítne. V současné době je podmínkou, abyste dlužili alespoň dvěma věřitelům a byli schopni zaplatit v průběhu 5 let alespoň 30 procent z celkového dluhu. Tyto podmínky se mají výhledově měnit a zmírňovat.


Zastavte nemovitost

Pokud vlastníte nemovitost a víte, že nebudete během dalších měsíců schopni splácet své závazky, uzavřete smlouvu o půjčce se zástavou nemovitosti a splaťte z ní své stávající dluhy. Výsledkem bude jedna půjčka s relativně nízkými splátkami a dlouhou dobou splatnosti. Takovou půjčku si můžete sjednat osobně, telefonicky nebo na webových stránkách finanční společnosti. Odhad nemovitosti je obvykle zdarma a nemusíte předkládat svůj příjem. I v tomto případě ale platí, že byste měli jednotlivé nabídky porovnat a vybrat si tu nejvhodnější.


Související texty:

Jak sestavit rozpočet?Půjčka na exekuci jako nejlepší řešení?Zkroťte své dluhy a držte je pod kontrolouSMS půjčky jednoduše - i na složenkuDávejte si pozor na rizikové úvěryKalkulačka konsolidace půjčekJak se zbavit dluhu?SMS půjčka bez registračního poplatkuInformace o rychlé půjčce před výplatouSMS půjčka ihned na bankovní účetPoptávka půjček onlineRychlé půjčky bez doložení příjmůSMS půjčky do 15 minutOnline žádost

Jak probíhá exekuceCo je směnka a její náležitosti


© 2014 Půjčky-do-10-minut.cz - Všechna práva vyhrazena.

Tyto stránky jsou pouze informativní. Provozovatel webu není zprostředkovatelem ani poskytovatelem úvěrů ve smyslu zák. 257/2016 Sb.