Rychlé půjčky do 10 minut
Půjčky do 10 minut Nástrahy půjček Půjčky v ČR Na co si dát pozor Desatero pro půjčky Parametry půjčky Nebankovní společnosti
Upozornění: Tento článek byl zveřejněn v minulosti a publikované informace již nemusí korespondovat se současnou právní úpravou v oblasti spotřebitelských úvěrů.
Vaši situaci s bydlením Vám pomůže vyřešit půjčka na bydlení

Parametry půjčky a jak se v nich vyznat

18.10.2015

Nemusíme být odborníky na ekonomické a finanční pojmy, abychom si mohli zažádat o půjčku, ale minimálně základní znalost důležitých finančních pojmů bychom mít měli. Předejdeme tak mnoha nepříjemnostem a "nemilým překvapením".

Úroková sazba

Úrokovou sazbou rozumíme to, kolik navíc zaplatíme za půjčené peníze. Udává se v % za rok.

R.P.S.N.

RPSN nebo přesněji roční procentní sazba nákladů je přesným vyjádřením toho, kolik nás půjčka bude stát. Udává se v procentech za rok a zahrnuje v době úrok plus další platby za půjčku.

Kolik dostaneme půjčeno

Tento parametr udává, jak velkou částku nám banka nebo nebankovní společnost je ochotna půjčit v rámci nabízené půjčky.

Jak dlouho budeme splácet

Neboli doba splatnosti. Při stejné vypůjčené půjčené částce budeme při delší splatnosti platit měsíčně méně, při kratší více.

Účelová půjčka nebo na cokoliv

Existují půjčky neúčelové - na cokoliv, a půjčky účelové - napřéklad na auto, bydlení apod. Účelové půjčky mívají o něco výhodnější úrokovou sazbu.

Možnost předčasného splacení

Je možno půjčku splatit předčasně? Pokud ano, tak za jakých podmínek? Důkladně se vyptejte, jaké sankce jsou spojeny s předčasným splacením půjčky nebo úvěru.

Je nutno doložit příjmy

Tento parametr udává, zda bude nutné při žádosti o půjčku dokládat Vaše příjmy. Půjčky s doložením příjmů jsou levnější než půjčky bez doložení příjmů.

Bankovní nebo nebankovní

Poskytuje půjčku banka nebo nebankovní instituce? Pokud máte možnost, žádejte spíše bankovní půjčky. Pokud na bankovní úvěr nedosáhnete, budete muset využít nebankovní půjčku.

Je nutné zajištění ručitelem?

Informace, zda je či není potřeba půjčku zajistit ručitelským závazkem někoho dalšího.

Jaké má půčjka další poplatky

Dodatečné poplatky spojené s půjčkou mohou zdánlivě levnou půjčku výrazně prodražit. Zjistěte si, kolik za co budete muset platit, abyste nebyli nepříjemně překvapeni.

Související texty:

Jak sestavit rozpočet?Půjčka na exekuci jako nejlepší řešení?Zkroťte své dluhy a držte je pod kontrolouSMS půjčky jednoduše - i na složenkuDávejte si pozor na rizikové úvěryKalkulačka konsolidace půjčekJak se zbavit dluhu?SMS půjčka bez registračního poplatkuInformace o rychlé půjčce před výplatouSMS půjčka ihned na bankovní účetPoptávka půjček onlineRychlé půjčky bez doložení příjmůSMS půjčky do 15 minutOnline žádost

Jak probíhá exekuceCo je směnka a její náležitosti


Související informace:

Informace o Půjčce bez doložení příjmů naleznete zde na této stránce. Vše si v klidu přečtěte z pohodlí Vašeho obývacího pokoje.

© 2014 Půjčky-do-10-minut.cz - Všechna práva vyhrazena.

Tyto stránky jsou pouze informativní. Provozovatel webu není zprostředkovatelem ani poskytovatelem úvěrů ve smyslu zák. 257/2016 Sb.